Proč nepodceňovat LinkedIn a komu se vyplatí na něm být aktivní?
Dlouhou dobu měl LinkedIn nálepku HR platformy a pouhé přehlídky životopisů. To se ale v posledních letech začíná výrazně měnit. Aktivit i uživatelů na této sociální síti přibývá a s tím se otevírají i možnosti a příležitosti, kterých se nám skrz jiné sociální sítě nedostává.
Předpokládá se, že vrchol této sociální sítě nás teprve čeká. Jak už to tak ale bývá, kdo na ní naskočí teď, bude mít v budoucnu značnou výhodu. Komu se tedy vyplatí na LinkedIn nejen BÝT, ale zároveň na něm být i aktivní?
Uchazeči o práci na specializované a manažerské pozice
Jestli je aktuální pracovní trh něčím charakteristický, je to nedostatek kandidátů. HR oddělení se tak čím dál více uchylují k aktivnímu vyhledávání kandidátů, které z velké části probíhá přes LI platformu. Hiring manažeři mají na LI možnost nejen zjistit vaše vzdělání a zkušenosti, ale díky vašim propojením a aktivitě si také dokážou udělat představu o snaze a zájmu o obor či vzdělávání.
Manažeři a specialisté, kteří aktivně práci nehledají
Proč být na LinkedIn, když aktivně nehledáte nové zaměstnání? Na této platformě se pohybuje spousta lidí, kteří jsou profesionálové ve svém oboru a rozhodně mají co předat. Zadarmo se tedy můžete vzdělávat, dozvědět se aktuality z oboru, propojit se se zajímavými lidmi a možná s nimi někdy v budoucnu navázat i spolupráci.
B2B firmy
LinkedIn může být také skvělým marketingovým nástrojem v oblasti B2B. Skrze něj máte možnost oslovit vysoce postavené uživatele, kteří mají ve firmách rozhodující pravomoce, vyhledávat další zajímavá spojení, zvát je ke sledování vaší firemní stránky a dostat se tak do jejich povědomí. Velmi dobře zde také zacílíte reklamu dle seniority, oboru či konkrétní pracovní pozice. Při tvorbě reklamy byste však měli myslet na to, že na ní LinkedIn klade mnohem větší nároky. Klasickými prodejními bannery tu nikoho příliš neohromíte. LinkedIn publikum více zaujmete hodnotným obsahem, který přináší něco navíc.
Zaměstnanci B2B firem
Kromě toho, že bude mít vaše společnost na LinkedIn firemní stránku a budete na této platformě inzerovat reklamu, můžete do marketingových aktivit zapojit také ambasadoring. V praxi to znamená, že vyberete pár zaměstnanců z vaší firmy, které zapojíte do komunikační strategie. Díky tomu budete komunikovat důležité firemní hodnoty a informace naprosto přirozenou formou, rozšiřovat tak povědomí a budovat nové kontakty. V případě firemní komunikace nezapomínejte na skutečnost, že LinkedIn je sociální síť, a tím pádem podporuje propojování lidí s lidmi. Naopak firemní obsah spíše upozaďuje. Pokud se tedy jako firma rozhodnete na tuto platformu vstoupit, s pouhým budováním firemní stránky pravděpodobně neuspějete.
Na závěr už snad jen dodejme, že LinkedIn se rozhodně nevyplatí podceňovat. Pokud stojíte o zajímavé kontakty, novinky, trendy a tipy z oboru, BUĎte na něm. A nejlépe AKTIVNÍ.
Přečtěte si také článek:
Staňte se hvězdou LinkedIn! 13 kroků jak „vytunit“ svůj profil na maximum
SDÍLEJTE ČLÁNEK
TAGY