Jak probíhal #Digisemestr?

6 minut čtení

20. 3. 2018

Vzdělávání je v onlajnu jedna z nejdůležitějších věcí. Ať už se chcete specializovat na jakoukoliv oblast, nutně potřebujete alespoň základní rozhled a komplexní náhled na online marketing. Čím komplexnější náhled, tím větší možnost uvažovat v souvislostech a propojovat jednotlivé části z digitálu tak, aby tvořili opravdu efektivní celek. Proto jsem sepsala svoje pocity, dojmy a postřehy… Třeba vám pomůžou při rozhodování, zda se přihlásit právě na digisemestr.

Rozhodla jsem se, že práce v digitálu je moje budoucnost a rozhodně na ni chci pracovat. Proto to bylo poměrně snadné rozhodnutí. Digisemestr byla jasná volba. Třináct sobot s neskutečně nabitým programem a mnoho zajímavých přednášejících – specialistů jak z velkých firem, tak i přímo z online agentur.

Třetí digisemestr je propracovanější než kdy předtím, říká Jindra Fáborský, zakladatel tohoto jedinečného vzdělávacího programu. Letošní digisemestr probíhal v Praze na ČVUT a přihlásit se mohli i ti, co již nějaký pátek nestudují, ale pracují. Většina se však skládala ze studentů různých oborů, kteří by rádi získali povědomí a celkový rozhled o onlajnu. Program zahrnoval také zajímavé úkoly a workshopy.

Bylo to třináct po sobě jdoucích náročných celodenních sobot strávených v přednášecí místnosti s ostatními studenty. Ale to zdaleka není vše. V průběhu digisemestru jsme dostávali domácí úkoly v podobě práce s nejrůznějšími marketingovými nástroji – Bidding Manager, Marketing Miner, PPC Bee, Keboola Connection, Google Analytics. A nesmím zapomenout ani na dva celodenní workshopy – PPC a Facebook reklama. PPCčka pod vedením známých jmen jako je Karel Rujzl, Petra Větrovská, Matěj Nosál. Zatímco na Facebook nás školil Jan Pátek, Veronika Jozifová nebo třeba Martina Tuhá. Podrobnější informace se dozvíte na www.digisemestr.cz.

Digisemestr2

Jak to všechno začalo a probíhalo?

První, co musíte udělat je přihlásit se a vyplnit krátký dotazník, podle kterého se následně vybírají studenti. Pak už jen čekáte, jestli jste mezi vybranými a pokud se zadaří přijde vám email, zaplatíte školné a jízda může začít.

Dostanete přihlašovací údaje do intranetu, kde jsou veškeré potřebné informace plus se přidáte do facebookové skupiny, kde je to nejaktuálnější info a můžete diskutovat se spolužáky. Dobře si nastudujte všechny potřebné termíny pro řádné dokončení studia. Já jsem to zpočátku podcenila a přišla jsem tak o body z první domácí úlohy. Letos byla nabídka rozšířená i o zajímavé stáže v zahraničí nebo třeba dobrovolnou výzvu – zapojit se do správy neziskových organizací.

A je to tady, první sobota. Vše bylo nové. Trošku jsme většina bojovali s hledáním fakulty, ale kdyby to bylo moc snadné, nebyla by to taková výzva. První den znamenal i registraci a kontrolu potvrzení o studiu. Pak už jen stačilo najít správnou učebnu, vybrat to nejlepší místo a digisemestr mohl začít!

Úvodní slovo měl samozřejmě Jindra Fáborský, který uvedl celý program všech sobot a obeznámil nás s nejdůležitějšími informacemi. A protože každá sobota byla nabitá od začátku až do konce, nic se neprotahovalo a rovnou se začalo.

Musím říct, že celý den sedět a pozorně poslouchat bylo opravdu náročné a vyčerpávající. Proto byla obědová pauza vždy taková odpočinková hodinka na posilněnou. Po obědě se normálně pokračovalo a po výuce se většinou konal sraz v restauraci na něco dobrého k jídlu a pití, ale hlavně na pokec a seznámení se. Mohli jste se tam seznámit a pokecat nejen se spolužáky, organizátory, ale i přednášejícími. Což znamenalo spoustu nových kontaktů, zajímavých zkušeností, názorů a kupu zábavy.

Když opomenu, že soboty byly opravdu neskutečně náročné, vzhledem k množství informací, a hlavně k jejich náročnosti. Učebny byly zastaralé s hroznou technikou, a taky nebyly dvakrát nejpohodlnější pro celodenní sezení. Tak byl digisemestr skvělá zkušenost, kterou mi už nikdo nikdy nevezme.

Nejnáročnější byl asi závěr studia. Pro získání certifikátu o absolvování musíte splnit určitý počet bodů nejen ze závěrečného testu, ale i z domácích úloh a workshopů, plus body navíc, které můžete získat za dobrovolnou práci na neziskových organizacích. I tak si myslím, že pokud studium nepodceníte a budete pečlivě docházet a studovat, tak chytrý a cílevědomý “student“ může digisemestr zdárně dokončit.

Takže pokud nevíte, jak začít v onlajnu a chcete si udělat ucelený názor nebo potřebujete nějak nastartovat svou kariéru v digitálním marketingu, věřím, že digisemestr vám s tím pomůže. Bylo to něco nového, co mě hezky nakoplo v oblasti digitálního marketingu a odstartovalo mojí novou životní etapu. A tak jsem odstartovala v digitální agentuře Effectix, která se zaměřuje na komplexní online marketing. Nejen, že mi v začátcích všichni kolegové vřele pomáhali, ale hlavně se mi spoustu zajímavých informací z digisemestru hodí v praxi na mé aktuální pozici.

Na závěr bych chtěla poděkovat Karolu Velebovi, šéfovi, který mě tak nenápadně postrčil, abych vůbec přihlášku odeslala.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět o tématu více? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl